en cz de de
lng
partneři kontakt

Producent, hudební skladatel

Producent, hudební skladatel

 
 

Mimo svůj primární projekt SunAlchemy taky produkuji a skládám hudbu na zakázku. Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré oddat se jako autor producentovi. Hudební producent je osoba, která je odpovědná za úspěch, nahrání, produkci a výkon hudební nahrávky.

Úkolem takového producenta je:

  • Způsob interpretace dané hudby, výběr interpreta
  • Výběr dalších hudebníků potřebných ke vzniku díla
  • Dohled nad realizací nahrávky
  • Volí zvukaře, spolupráci (s kým)
  • Pomoc s vytvořením alb či singlů

V rockové a populární hudbě se producent stará o mixing, hudební aranžmá, mastering a o samotnou kompozici (a její realizaci). Co to znamená v praxi? V případě kapel je práce producenta o jakémsi pohledu zvenku. Já osobně, jako producent, se nidky nesnažím jít proti myšlence kapely. Nechci měnit její styl ani myšlenku. Snažím se o vyzdvihnutí hudebních témat a figur tak, aby byly srozumitelné pro co nejširší publikum. Nabízím aranže, dohlížím na bezvadné nahrání, interpretaci a hlídám finální zvuk tak, aby to co chce kapela sdělit bylo čitelné a jasné.

V případě samotného interpreta či autora je producentská práce postavená na stejných principech jako při práci s kapelou. Pokud se jedná o interpreta nabízím komponování hudby jakéhokoliv hudebního stylu včetně tvorby textu či tvorbu jakékoliv cover verze, kterou dokáži aranžovat jakkoliv. Pokud se jedná o samotného autora, jsem schopen dopsat aranže pro veškeré nástroje včetně partitury, tedy vytvořit svébytné album nebo singl.

Také komponuji scénickou, filmovou a reklamní hudbu. Umím vyjít vstříct jakémukoliv zadání včetně komplexního studiového zpracování a dokumentace. V těchto případech musí zadání probíhat osobně, abych byl schopen naplno naplnit vaše představy a očekávání. Také si mně můžete najmout jako zvukaře se specializací na analogové míchání zvuku nebo jako Protools operátora či midi programátora.

Standartně pracuji ve svém nahrávacím studiu SunLine sound Praha, které disponuje špičkovou analogovou a digitální technikou, dvěmi režiemi a čtyřmi oddělenými akusticky upravenými studii.  Nájemně jsem schopen pracovat i v jiných studiích nejen v České republice, ale i v zahraničí.

 

Fotogalerie

SunLine sound Praha

SunLine sound Praha


SunLine sound Praha

SunLine sound Praha


SunLine sound Praha

SunLine sound Praha


SunLine sound Praha

SunLine sound Praha


SunLine sound Praha

SunLine sound Praha


SunLine sound Praha

SunLine sound Praha


 

logs youtube facebook bandzone iTunes myspace
Copyright © 2002 - 2012  McRAI s.r.o.
Real application for internet