en cz de de
lng
partneři kontakt

SunAlchemy

zpěv, hudba, texty, kytara

SunAlchemy

 
 

Můj první kontakt s hudbou přišel již ve školce, kdy mě rodiče poslali do LŠU, abych se naučil hrát na zobcovou flétnu. Později jsem přesel na trubku a ta mě provázela takřka celou základní školu. Byl jsem členem Dechového orchestru mladých Příbor. V té době jsem také vrcholově sportoval, plaval jsem a hrál tenis. Již tenkrát jsem věděl, že svět umění je svět, ve kterém se chci pohybovat. Volba mého povolání a následného studia byla jasná. Janáčkova konzervatoř v Ostravě, obor herectví. Jelikož obor, který jsem studoval, se nazýval hudebně - dramatický, opět jsem přišel do styku s hudebními nástroji. Dva roky kytara, dva roky klavír, čtyři roky zpěv.

Po úspěšném dokončení Janáčkovy konzervatoře jsem byl sice členem činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě,ale něco tomu chybělo. Cítil jsem zvláštní přetlak svých vlastních myšlenek a světů. Chtěl jsem sám tvořit své vlastní hry, své vlastní divadlo, své vlastní show. To však v tak velkém kolosu  nebylo možné, proto jsem se začal živit jako herec na volné noze. Během celé této etapy mě zajímala hudba. Poslouchal jsem pořád a cokoliv. Mám za sebou odzpívaných a odbubnovaných tísíce koncertů v šeru svého bytu. Vždy jsem snil. Snil jsem o tom, že lidem dám svým dílem radost a důvod přemýšlet. Ano, jsem snílek,sním o tom, že svým snažením můžu udělat svět lepší.

V roce 2004 ve mně uzrálo přesvědčení, že založit hudební kapelu je to pravé pro zhmotnění mých myšlenek. Moje první kapela nesla název PUBLIC RELATIONS. V kapele jsem začal hrát nejdříve na bicí, až později jsem přešel k mikrofonu a začal zpívat. Práce mě zcela pohltila, psal jsem texty, skládal hudbu, aranžoval. Postupem času jsem zjistil, že moje cíle sahají daleko výš, byl jsem nucen z kapely neustále někoho vyhazovat a personálně ji měnit, kapelou tak prošlo čtrnáct muzikantů, než jsem našel ty pravé. Ani bych neveřil, že dát dohromady kapelu dle vlastních představ, je neskutečný úkol. A tady nastal zlom, kdy jsem věděl přesně, co chci - stát se profesionálem a proniknout do světa profi muziky. Věděl jsem, že na to máme! Po vydání debutového alba No Turns v roce 2008 jsme začali hrát velké koncerty, kritika pěla ódy. Ale pořád jsem měl pocit, že v umění nesmí existovat demokracie, že bych s kapelou sice dělal další dobré desky, ale stejné! Baví mě hledat, nedělat vše pořád stejně. V roce 2011 jsem s kapelou vydal druhé album The Platinum Air, které také sklidilo úspěch u odborné veřejnosti (kmotrou desky byla operni diva, světoznámá Eva Urbanová), ale fanoušci ho už nepřijali tak kladně. Doba se mění, vzhledem k umělecké demokracii však mohou nové věci vznikat jen pod diktaturou autora, protože než by zareagovali ostatní, bylo by to zase jinak. Za největší úspěch projektu PUBLIC RELATIONS považuji vítězství v celoevropské soutěži "Zahrajte si s Metallicou" na hudebním festivalu Sonisphere 2010. Hlasovalo pro nás 11.000 lidí z celé Evropy, a na festivalu jsme skutečne vystoupili, a to po boku takových kapel jako je Megadeath, Slayer, Fear Factory, Anthrax, Alice In Chains, potažmo samotná Metallica.

A v této době začíná éra sólového projektu SunAlchemy, kdy jsem si ve velmi skromných podmínkách (notebook a sluchátka) začal s muzikou více hrát. Hledal jsem jiné výrazové prostředky pro své texty. Chtěl jsem více snít, být moderní a kloubit to s tím, co jsem se naučil s PUBLIC RELATIONS. Už tehdy jsem byl přesvědčený o tom, že i velké myšlenky se dají zhudebnit moderním způsobem, aniž by vyznívaly pseudointelektuálně. Skládal jsem do šuplíku, vydával jsem jen digitálně, zdarma na webu. Mezitím jsem produkoval i jiné kapely v projektu svého nahrávacího studia SunLine music. Setkal jsem se s naprosto úžasnýma lidma, poznal nové pohledy na hudbu, a vše nové tak neustále nasával jako houba. Vše, co se kolem dělo v hudbě, jsem vstřebával a desítky nocí jsem strávil u youtube, učil se, jak se to dělá. :-)

V listopadu roku 2011 jsem se potkal s člověkem, který v  mém snažení viděl smysl, jako producent se mě ujal,pomohl mi zprofesionalizovat projekt SunAlchemy. Díky jemu vzniklo první oficiální album FREE SPIRIT 2012: The Art Without Art Is EHH! Za jeho laskavé podpory vznikla i live show. Jak už říká sám název, vydali jsme se na boj s podprůměrností, průmerností a vším špatným na tomhle světě. Je to válka. Ne každou bitvu vyhráváme, ale válka tím není u konce. Je to i díky Vám, všem lidem, kteří nám fandí a podporují naše, na první pohled zbytečné snažení. Děkuji Vám za to. Nenechte si vzít své sny.

SunAlchemy je hudba s názorem. SunAlchemy je sen. SunAlchemy je pocit. SunAlchemy je životní postoj. SunAlchemy je důkaz, že peníze mohou být i prostředkem pro něco vyššího.

Děkuji svému producentovi Janu Němcovi, děkuji svým spoluhráčům Suzanne Siren (zpěv), Thomasi de Balderovi (kytara), Stephovi (baskytara, texty), MyBachu II (bicí).Bez těchto lidí nejsem nic, miluju je a vím, že náš společný svět je lepší. Dveře máte všichni otevřené, tak vítejte ...

Proč jméno SunAlchemy?

Když jsem pochopil, že kdo chce lítat vysoko, musí lítat sám, stál jsme před rozhodnutím mé sólo snažení pojmenovat. Sun je slunce, slunce je život, naděje. Koukáme na slunce všichni a je to nejzářivější hvězda. Je silná, životodárná a smrtící zároveň. Něco co bereme jako samozřejmost, protože vyjde každý den. Alchemy je alchymie. Tím jsem chtěl říct, že si s hudbou umím hrát, že jsem laboratoř, kde křížím nekřižitelné, spojuji nespojitelné. Tyto dva symboly mají symbolizovat sílu bořit hranice a dávat lidem krásu, život, naději. Vnést světlo do jejich životů. Proto jsem SunAlchemy.

Diskografie:

2008 - Without Words
2008 - Nile City
2009 - Future Life
2009 - O lásce, cti a kuráži
2009 - Golden Symphony
2010 - SunLine music vol.1
2011 - Mirorring
2011 - Excperiences
2012 - FREE SPIRIT 2012: The Art Without Art Is EHH!

 

 

Fotogalerie

SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


SunAlchemy

SunAlchemy


 

logs youtube facebook bandzone iTunes myspace
Copyright © 2002 - 2012  McRAI s.r.o.
Real application for internet